Życiowe gówno

Nie wolno zadowalać się byle gównem. Nigdy! Nie ważne czy chodzi o jakość żarcia, które w siebie wpychasz, o pracę, do której zapieprzasz dzień w dzień przez długie miesiące, o jakoś rozrywek, które sobie po tej pracy serwujesz, a także, a właściwie to przede wszystkim, o związki z innymi ludźmi. Tu szczególnie nie wolno zadowalać się byle gównem, pół-gównem, ani ćwierć-gównem nawet.

Jeśli partner cię nagminnie lekceważy to jest to gówno. Jeśli sobie na to pokornie pozwalasz i cierpisz w milczeniu, to sam jesteś gównem.

Jeśli przyjaciel cię okłamuje, jest wobec ciebie nielojalny to jest to gówno. Sam jesteś gówniany mając takich przyjaciół.

Jeśli pracodawca dzień w dzień wyładowuje swoje frustracje drąc na ciebie ryja to jest to gówno. Gównem jest człowiek, który pozwoli pomiatać sobą za pieniądze.

Jeśli twoje niewdzięczne potomstwo miesza cię z błotem to jest to gówno. A ty jesteś gównianym rodzicem.

Jeśli ktoś ci bliski stawia ci warunki, włazi ci na głowę i mentalnie ją obsrywa, to i na głowie i w głowie masz po prostu gówno.

To aż tak proste.

Tylko ludzie, którzy sami siebie mają za gówno, którzy gdzieś głęboko w podświadomości zakodowane mają, że gówno są warci, będą w stanie przez długie lata trwać w takich gównianych relacjach pełnych gównianych uczuć i udawać, że wszystko jest w porządku. Mimo, że intuicyjnie czują, że coś tu śmierdzi i tak być nie powinno.

3 comments on “Życiowe gówno
 1. (gowno)
  Coz, tym razem text gowniany,
  niezbyt moze wyszukany…
  Gowno z lewa, gowno z prawa,
  z kupa szajsu nie zabawa.
  Okreslenie jednoznaczne,
  krotkie, niemalze pokraczne…
  Slowko niedyplomatyczne,
  ale na swoj sposob sliczne.
  Czasem jednak wrecz jedyne,
  w tiul wszystkiego nie zawine…
  Gdy trza prawde prosto w oczy,
  gowno samo wrecz wyskoczy.
  W zyciu czesto sie dosc zdarza,
  lecz mnie niezbyt to przeraza…
  Omijaj je – moja rada,
  swiat nie tylko z niego sklada.
  Splucz je woda, niech se plynie,
  smrodek szybko sam zaginie…
  Rozlozy sie – to uzyzni,
  pozytek bedzie mial blizni.
  Okazmy wiec nieco wzgledy,
  nawet dla cuchnacej mendy…
  Badziewie niech sobie bedzie,
  ale troche, a nie wszedzie.
  Proste, a tylez zawiera,
  tyle, lece, bo sie zbiera…
  (gowno)

 2. Gówno ma tę wspaniałą cechę że wali – łatwo je wyczuć, ominąć i oszczędzić sobie brudzenia rączek. Jeżeli jest się hardkorem to można iść na misję i sprzątać ten nawóz ale prędzej czy później przyjdzie myśl: „ile kurwa jeszcze?”. Pytanie więc czy warto, przecież możliwości jest więcej niż czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


 • RSS
 • Twitter
 • Facebook